PIECE KANUK Z KONWEKTOREM RUROWYM
ZADBAJ O NIEZALEŻNOŚĆ ENERGETYCZNĄ
NOWOŚĆ NA POLSKIM RYNKU
Zasada na jakiej działają piece z konwektorem rurowym jest banalnie prosta, a przy tym wyjątkowo skuteczna, bowiem sprawności tego typu urządzenia nie da się porównać z żadnym innym, klasycznym kominkiem lub kozą.
Główny element konstrukcji stanowi szereg wygiętych rur, będących zarówno szkieletem urządzenia, jak i czynnikiem przenoszącym ciepło. Rury umieszczone są wewnątrz paleniska, nad którym się zaginają, otaczając je. Dzięki temu nagrzewają się do wysokich temperatur, a wraz z nimi znajdujące się wewnątrz powietrze. Dolna część rur usytuowana jest poniżej poziomu paleniska, dzięki czemu pozostaje chłodna. W ten sposób powstaje ciąg, który zasysa powietrze z dolnej i oddaje je w górnej części pieca. Celowo zastosowano więcej rur o mniejszej średnicy, by powietrze nagrzewane było w nich równomiernie.
Dzięki zastosowaniu konwektora rurowego, do ogrzania pomieszczenia potrzeba zdecydowanie mniej opału, a co za tym idzie, ogrzewanie jest dużo bardziej ekonomiczne, niż ma to miejsce w przypadku standardowych urządzeń, gdzie duża część energii czyli ciepła jest wyrzucana przez komin w powietrze.
CZYSTA FIZYKA
Co więcej, rury są swego rodzaju termostatem. Bez udziału wentylatorów, czy jakichkolwiek czujników regulują prędkość przepływającego gorącego powietrza. Jak to możliwe? Oczywiście jak to w przypadku tych pieców bywa, zasada jest banalna, oparta na termodynamice. W miarę, jak gorące powietrze wydmuchiwane z konwektora nagrzewa pomieszczenie, zmniejsza się różnica temperatur powietrza wydmuchiwanego i otaczającego, czyli zasysanego. Co za tym idzie maleje ciąg, a wraz z nim „siła” nadmuchu. W ten właśnie sposób piec Kanuk typu free flow jest w stanie ogrzać niewielkie pomieszczenie w przeciągu kilkunastu minut. Ale to nie koniec zalet tych pieców. Jeśli powierzchnia do nagrzania jest zbyt duża, wystarczy na rury stanowiące nasz konwektor założyć tuleje umożliwiające połączenie z giętkimi rurami i poprowadzić w ten sposób system dystrybucji gorącego powietrza po całym pomieszczeniu. Stracimy na pewno przez to na estetyce, ale zapewnimy ciepło w każdym miejscu naszego biura czy warsztatu.
Często zadawane pytania przez naszych Klientów:
Kliknij i dowiedz się więcej:
W przypadku marki Kanuk, piece różnią się tylko wielkością, a co za tym idzie, mocą. Najmniejsze urządzenie o mocy 6kW jest zdolny do ogrzania pomieszczeń o kubaturze do 140m3.
Oczywiście. Tak jak każde inne urządzenie produkowane na terenie Unii Europejskiej, piece Kanuk posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i są dopuszczone do sprzedaży, a także użytkowania na terenie UE.
Według danych producenta, sprawność pieców Kanuk to 71% (Klasa energetyczna A lub A+). Dzięki zastosowaniu konwektora rurowego, biorąc pod uwagę wymiary do możliwości – stosunek jest nie do osiągnięcia w żadnym innym, klasycznym urządzeniu.
Piece Kanuk 0 (6kW) mają wyjście średnicy fi 120, dzięki czemu komin może być średnicy fi 130, a to znacząco obniża koszty całej inwestycji.
W przypadku pieców Kanuk, można je podłączyć tak samo jak wszystkie inne urządzenia – bezpośrednio do szachtu lub do komina izolowanego idącego po zewnętrznej ścianie budynku.
Piece nie posiadają rusztu żeby móc oddawać jak najwięcej ciepła do pomieszczenia. Popiołu przy czyszczeniu nie wybiera się całkowicie- należy pozostawić warstwę grubo zapełniającą segmenty dna pieca. Pozostała warstwa popiołu, chroni dolną część komory spalania, przed wysokimi temperaturami i jednocześnie zapewnia różnicę temperatury potrzebną do wytwarzania strumienia gorącego powietrza. Podczas usuwania gorącego popiołu, zachować szczególną ostrożność.
Podłączenie piecyka jest banalnie proste. Wystarczy ustawić go w wybranym miejscu i podłączyć do przewodu kominowego stalową, czarną rurą. Piecyk jest stosunkowo lekki, a co za tym idzie, można w prosty i szybki sposób zmieniać jego położenie.
Piec jest wyposażony w dolot powietrza, a także regulację dolotu powietrza do spalania. Dzięki temu, można regulować ilość spalanego drewna, a co za tym idzie, ilość ciepłego powietrza w pomieszczeniu.
Oczywiście. W razie chęci obejrzenia pieca Kanuk, zachęcamy do kontaktu. W Gdyni posiadamy jeden piec wystawowy.
Sprawdź zdjęcia:
KLIKNIJ ŻEBY POWIĘKSZYĆ >>