Frezowanie kominów
Rozwiercanie kominów do średnicy umożliwiającej montaż wkładu kominowego nawet średnicy fi 200

FREZOWANIE KOMINÓW METODĄ ŁAŃCUCHOWĄ

Rozwiercanie kominów

Masz zbyt mały przekrój komina? Zbyt dużo sadzy odkłada się w Twoim kominie? Pomożemy. Frezowanie kominów jest metodą powiększenia przekroju komina, która cieszy się niezwykłą popularnością. Głównie z tego względu, że jest to metoda bezinwazyjna, która umożliwia przeprowadzenie remontu komina nie ingerując w całość jego struktury. Ponadto, mniejszy zakres prac równa się mniejszym kosztom.

Często zadawane pytania przez naszych Klientów

KLIKNIJ I ZOBACZ ODPOWIEDŹ >>

Frezowanie kominów rozpoczyna się od ustawienia na szczycie komina stelaża, do którego montowana jest wiertnica. Głowica, na której znajdują się utwardzane łańcuchy, napędzana jest przez agregat hydrauliczny. Za stabilizację głowicy odpowiadają tyczki, które zapobiegają przemieszczaniu się głowicy po “szachcie” kominowym i gwarantują wywiercenie prostego przewodu. Silnik umieszczony w głowicy wyposażony jest w sprzęgło, które zwolni obroty głowicy w przypadku napotkania przeszkody. Dzięki temu, nie ma możliwości zniszczenia komina.

  • Stwierdzona została nieszczelność przewodu kominowego, co zagraża mieszkańcom budynku.
  • W przewodzie kominowym znajduje się duża ilość sadzy szklistej (zasmołowanie komina), co grozi jej zapaleniem i zniszczeniem przewodu kominowego, a nawet pożarem całego domu.
  • Przewód posiada za mały przekrój w stosunku do mocy kotła. Objawia się to problemami przy rozpalaniu, ciągiem wstecznym, a ponadto osadzaniem dużej ilości kreozotu (sadzy szklistej) w przewodzie.
  • Pojawiają się wykwity na ścianie spowodowane przenikaniem kondensatu. W pomieszczeniach wyczuwalny jest zapach dymu.

Obecna technologia pozwala nam na powiększenie standardowego kanału 14×14 do takiej wielkości otworu, który pozwoli na zamontowanie wkładu o średnicy np. fi 180. W wybranych sytuacjach, możemy rozwiercić komin nawet do średnicy umożliwiającej montaż wkładu fi 200. Należy pamiętać, że minimalny przekrój przewodu dymowego powinien wynosić fi 150mm, ale nie może być on mniejszy niż nominalne wyjście z kotła.

Wszystko zależy od konkretnego komina – jego długości, średnicy na jaką ma zostać rozwiercony, a także twardości cegły. Zazwyczaj frezowanie kominów zajmuje nie więcej niż 1-2 dni robocze.

Każdy komin jest dokładnie sprawdzany przed wierceniem. Przewód musi być w miarę prosty , a w wyczystce powinno być widoczne ”światło”. Swobodny dostęp do wyczystki ułatwia także późniejsze czyszczenie przewodu z powstałego podczas wiercenia urobku.

Tak. Koniecznie. Zamontowanie odpowiedniego tzw. “wkładu kominowego” po frezowaniu to najlepsza metoda na jego uszczelnienie. Gwarantuje ona bezpieczeństwo mieszkańców. Oferujemy montaż wkładów kominowych w Gdyni i okolicach.

Jeżeli nigdy nie było ingerencji w przewód kominowy, nie ma możliwości żeby cokolwiek niespodziewanego stało się w pomieszczeniach przez które przebiega komin.

Nie. Głowica wiercąca jest napędzana przez spalinowy agregat hydrauliczny.

Do wiercenia potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, a także wiedza i doświadczenie. Nie należy na własną rękę próbować rozwiercać przewodu. Może to doprowadzić do niekontrolowanego zniszczenia lub uszkodzenia przewodu kominowego, uniemożliwiając jednocześnie późniejszy montaż wkładu kominowego. W przypadku takich prac należy zaufać profesjonalistom.

CHCESZ WYFREZOWAĆ KOMIN?